Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

28.9.14
3
Petícia občanov Rendezu (Východného) - 560 podpisov za „zmenu otváracích hodín na pošte na Rendezi“ – splnila svoj cieľ.

560 podpisov bolo prácne získaných od občanov Rendezu, aby sa po poriadne dlhom čase úspešne realizovala ich požiadavka s textom Petície „Za zmenu prevádzkových hodín na pošte na Rendezi (Východnom)“ na celotýždňový prevádzkový čas, t. j. Pondelok – Piatok 8:00 – 18:00 (s obedňajšou prestávkou) s bonusom otvorenia aj v sobotu 8:00 – 12:00.“

V rámci tohto konania prebehlo aj pracovné rokovanie medzi vedúcimi riadiacimi pracovníkmi Slovenskej pošty a vedúcimi pracovníkmi MÚ Rača plus poslancami za Rendez (Východné) MČ Rača, kde sme im osobne odovzdali predmetnú Petíciu občanov Rendezu (Východného) s uvedenou požiadavkou s ich 560 podpismi (kópiu tejto petície,  tak ako aj všetky ostatné mám vo svojom archíve). Boli sme vtedy ubezpečení zo strany zástupcov Slovenskej Pošty, že ihneď ako to neskôr dovolia ich finančné a personálne možnosti bude uvedená požiadavka občanov Rendezu  REALIZOVANÁ, aj keď poctivo priznávam, že nás upozornili, že to môže trvať dlhší čas. Medzitým až do súčasnosti prebiehal môj stály pracovný kontakt v tejto záležitosti vybavovania našej požiadavky na riadiacom poste Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií a samozrejme patrí sem aj aktivita miestnej poslankyne za Rendez (Východné) MČ Rača pani Kataríny Dobiášovej, ktorá podala na Pléne MZ Rača písomnú interpeláciu na MÚ Rača, kde rovnako žiadala celotýždennú zmenu otváracích hodín t. j. Pondelok – Piatok 8:00 – 18:00 , sobota 8,00-12:00 na Pošte na Rendezi.

Viem, vážení Rendezáci, že opäť vybavovanie aj tejto prepotrebnej zmeny prevádzkových  hodín na pošte trvalo dlhšie ako malo, ale v zemi Rendezskej NIEČO VYBAVIŤ vyžaduje mať skutočne pevné nervy, nezlomnú vôľu a byť si vedomý, že to bude stáť veľa energie a času. Zároveň prosím mnohých ľudí, nech nikdy neporovnávajú napríklad Rendez s Račou bez poznania ZNALOSTÍ A FAKTOV v súvislostiach pri vybavovaní akéhokoľvek problému na Rendezi a že musíte pri tom brať do úvahy: aké je VLASTNÍCTVO POZEMKOV, BUDOV na Rendezi, OBKOLESENIE KOĽAJISKOM CELÉHO ÚZEMIA RENDEZU plus ŽELEZNIČNÉ PRIECESTIE, NEVÝHODNÁ POLOHA – PERIFÉRIA BRATISLAVY PRE PODNIKANIE – SLUŽBY, VEĽKOSŤ ÚZEMIA, POČET OBYVATEĽOV a pod.

Konečnou bodkou je odpoveď jednej pani, ktorá sa príkladne stará  o svoje blízke životné prostredie pri bytovke „či mi nevadí, že pri každom ÚSPEŠNOM VYBAVENÍ vo veciach verejných na Rendezi sa zrazu hlásia niektorí ľudia, že aj oni výrazne prispeli k vybaveniu problémov na Rendezi“ , obrazne povedané  JEDINÝM ZARUČENÝM TELEFONÁTOM, PÍSOMNOU ŽIADOSŤOU, ktorá bola zaslaná do tých správnych rúk. Moja odpoveď bude vždy znieť, že ten, kto žije na Slovensku vie, že vybavovanie najmä VECÍ VEREJNÝCH je beh na dlhé časové trate, kde platí len prácne zháňanie podpisov cez petície občanov, množstvo pracovných stretnutí, stály osobný tlak na štátnych úradníkov, ale v reálnej súčasnej slovenskej spoločnosti na lacné psychologické triky jedného všemocného telefonátu ja absolútne neverím. Ale to je už záležitosť každého človeka, ako dokáže zhodnotiť prezentované informácie od jednotlivcov, skupín či médií, čo z toho zodpovedá skutočnosti.

Záverom len prianie, vážení Rendezáci, aby v zemi Rendezskej pribúdalo takýchto dobrých správ síce pomalšie, ale stálym tempom.

Dobré zdravie praje
Cyril Sekerka3 komentárov:

  1. Dakujeme p. Sekerka za Vas prispevok k rozsireniu otvaracich hodin posty, normalne otvaracky skutocne chybali a pozitivna reakcia ludi o tom svedci. Skoda, ze uvedena peticia nebola komunikovana sirsie, napriklad na facebookovej skupine Priatelia race (alebo som ju mozno prehliadla), urcite by sa pridalo viac ludi s podpismi:) Pokial ide o porovnavanie - dovolim nesuhlasit - ludia budu vzdy porovnavat a obzvlast pokial ide o byvanie a kedze Raca je blizko a Vychodne je sucastou m.c. Raca, je logicke ze nepomer "kole oci", hoci zainteresovany clovek vie, ze Rendez ma specificke podmienky a odlisnu "startovaciu poziciu" a teda riesenie problemou je beh na dlhe trate. Ak sa vsak spoji co najviac obyvatelov Vychodneho - stari aj novi rendezaci, urcite spolocne bude mozne najst schodne riesenia :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Myslim si ze v sobotu je posta prazdna nakolko tam nikto nechodi a je zbytocne otvorena, chcel by som vidiet tych 560 ludi z peticii ci postu na rendezi vyuzivaju aj v sobotu nakolko tam nikto nechodi. Pracovnicka posty mohla kludne sediet doma pri rodine, ako na poste medzi styrmi prazdnymi stenami. Ludia by sa mali zamysliet na ine veci ako obmedzit kamionovu prepravu kde je problem prejst cez cestu, dalej zabezpecit bezpecnost na vychodnom aby bolo menej vandalov a kradezi, dalsi problem su psickari ktori si neupratuju po svojich psikov, treba opravit cesty a chodniky kde maju mamicky z detmi ale aj ini ludia problem, chybaju tu lavicky a kultura pre deti a dochodcou, nepokosene parky, suche konare na stromoch a tak dalej zamysli te sa aj na tieto problemy ktore by sa mali riesit a nie na to aby bola v sobotu otvorena posta ktoru nikto nevyuziva. Dakujem

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Myslim, ze po par tyzdnoch, ked si este mnohi ludia ani nemuseli vsimnut, ze uz maju na Vychodnom postu ako v skutocnej civilizacii je predcasne hodnotit, ci je posta vyuzivana alebo nie. Pani postarke sa otvaracia doba zdala prilis zhovievava k obcanom aj ked bola tato posta do tretej, faktom ale ostava, ze posta je sluzba obcanom a je namieste, aby sa prisposobila posta ludom a nie ludia poste. Nie je v poriadku, aby ludia museli odbiehat z mesta z prace do race na postu, lebo si nemaju kedy vyzdvihnut doporucenu zasielku. Isteze ma Vychodne ovela viac a ovela dolezitejsich a zavaznejsich problemov, ktore treba riesit, tiez som o tom pisala v clanku tu http://obcan.racan.sk/2014/09/Je-cas-vytvorit-Rendezu-dobre-meno.html , neznamena to ale, ze drobne pozitivne zmeny su zle. Ale je fakt, ze je to pre tuto zanedbanu lokalitu primalo.

    OdpovedaťOdstrániť